Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Sektörü Takip Ederek İş Hayatının İçinde Kalın

Ticarete atılmak isteyen kadınlar için tavsiyeler verilirken üzerinde en çok durulan konulardan biri olan disiplinli çalışma, işe gidip gelmeyi ihmal etmemek değildir. Kadın girişimcilerin çoğu iş hayatında disiplinli olmayı dakik bir şekilde işe gidip gelmek olarak algılarken, aslında yeni girişimlerde bulunmak için düzenli bir şekilde araştırma yapmak ve piyasanın ihtiyaçlarını takip etmenin disiplinli çalışma olduğunu bilmemektedir.

İş hayatı kendi içerisinde dinamikleri olan ve modern teknolojinin etkisiyle sürekli olarak değişen bir yapıda olduğundan, kadın girişimcilerin de sürekli olarak kendini yenilemesi ve oluşan yeni piyasa şartlarına adapte olması gerekir. İş hayatında yeni fırsatların değerlendirilmesi gerekirken, bu fırsatların öncelikle fark edilmesi gerekir. Piyasaya arkasını dönen ve kendi yağında kavrulmaya çalışan kadın girişimciler, kısa süre içerisinde değişen piyasa şartları nedeniyle rekabet güçlerini kaybeder ve bunun da bir sonucu olarak firması finansal güçlükler yaşar. Modern çağın iletişim platformu olan internet üzerinden yeni teknolojiler doğru şekilde takip edilmeli, sektörle ilgili yurtiçi ve yurtdışı fuarlar ziyaret edilerek kaderi tayin edilen ticaret hayatına dahil olunması gereklidir.

Kişisel Gelişim İmkanlarını Değerlendirin

Kadın girişimcilere destek vermek için Avrupa Birliği(AB) destekli bir çok kampanya ve proje olduğu halde, hala birçok kadın ticari hayatına girmek için tereddüt etmekte. Dünya genelinde ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren kadın girişimcilerin sayısı her geçen gün artıyor ve kadınlar artık ticaret hayatının önemli etkili güçlerinden biri haline geliyor. Kişisel gelişim seminerleri de birçok kadın girişimci adayına yol göstermek için sektörde önemli isimlerin katılımlarıyla birçok eğitim düzenlemekte.

Kuşkusuz ülkemizde kadın girişimciler için hala çok fazla olanak olmasa da, her geçen gün destek kampanyalarının, hibe ödüllü yarışmalarının ve kişisel gelişim seminerlerinin sayısı artıyor. Kadın girişimci adayların ilk olarak ticaret hayatında kendilerine başarı getirebilecek bir fikir geliştirmesi ve daha sonra gerekli eğitimi alarak girmek istedikleri sektör hakkında bilgi edinmesi yeterli olacaktır. Birçok bankadan da uzun vadeli ve oldukça cazip faiz oranlarıyla temin edinilebilecek kredilerle ticarete ilk adımın atılması, kısa süre içerisinde başarılı olarak kariyer basamaklarının çıkılmasını sağlayacaktır. Tüm bunlar için tüm kadınların ihtiyacı olan tek şey, yalnızca özgüven ve disiplinli çalışma alışkanlığıdır.

Kadın Girişimciler İçin Seminerlerin Önemi

Kadın girişimcilere yönelik tavsiyeler verilmesini sağlayan eğitim seminerleri, ülkemizin öncü üniversiteleri tarafından her yıl daha da kapsamlı bir şekilde verilmektedir. Bu tür seminerlere iş dünyasında büyük başarılara imza atmış iş hayatının önemli kadın simaları katılırken, tüm katılımcıların oldukça yararlı bilgiler edinmesi sağlamaktadır. Bu tür seminerlerin eğitim boyutunun ötesinde, kadın girişimcilerin bir arada olduğu bir ortamın havasının solunması da oldukça önemlidir.

Kadın girişimci adaylarının kendisi gibi yolun başında olan diğer kadınlarla tanışması yalnız olmadığını anlamasını sağlayarak, girmeyi düşündüğü ticaret hayatına yönelik bakış açsının daha da genişlemesine ve pozitif şekilde etkilenmesine neden olur. Ayrıca kadın girişimci adayları bu tür seminerlere katılarak, kadın girişimci adayı olarak yalnız olmadıklarını da anlar ve böylece kendilerine olan güvenleri artar. Ayrıca ticaret sektöründe faaliyet göstererek büyük başarılar kazanmış kadın girişimcilerle tanışmak ve onlarla aynı ortamda bulunmak, girişimci adayının hayallerinin gerçekleşebileceğine daha da çok inanmasını sağlayacaktır. Arzu ettiği başarıyı elde edebilen gerçek bir kadın girişimcinin var olduğunu göre kişi, böylece geleceğe daha umutlu bakacaktır.

Toplam 9 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »
© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie