Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Küçük Adımlarla Kadın Girişimciliği

Kadın girişimciliği denildiği zaman çoğunlukla insanların aklına nedense hep küçük işletmeler gelir. Oysaki kadınlarımızın girişim hikâyeleri küçük adımlarla başlasa da büyük işletmelere dönüşebilir. İnsanlar bir işe başlarken veya işlerini devam ettirirlerken muhakkak bir takım zorluklarla karşılaşırlar. Kadın girişimcilerin hikâyelerinde de ayakta kalma süreci, zaman zaman hayal kırıklıkları vardır.

Fakat sonunda tüm yorgunluklar başarıya dönüşür. Ülkemizin farklı faklı yörelerinde yetişen kadınlarımız o kültüre ait çeşitli yetenekleriyle büyürler.

Bu yetenek bir mantıyı beceriyle yapabilmek veya artık çok az insanın yapabildiği bir kumaşı dokuyarak bunun gibi yeteneklerini çok daha ileriye götürebilir, farklılık katabilirler. Herkes fark yaratabilir. Ev hanımlarının da hiç şüphesiz ki iş hayatına yetenekleri doğrultusunda katılmaları, kendi işlerini kurmaları veya işlerini büyütmeleri artık bir hayal değil. Yeteneklerinizi keşfettiğiniz zaman hayatınızda köklü değişiklikler yapıp, etrafınıza, ailenize ve kendinize faydalı olabilirsiniz. Yaratıcılıkla şekillenen el becerileri büyük işletmelere dönüşebilir.

Kadın Girişimcilerin Avantajları

Kadın girişimci denilince aklınıza küçük işletmeler gelmesin. Kadın girişimciler için devletin verdiği desteğin yanında bankacılık sektörü de kadın girişimciliği destekleyen kredilerle tam destek vermektedirler.  Günümüzde tüm dünyada uygulanan mikro kredi ile kadınların yoksulluktan kurtularak daha iyi bir yaşam koşullarına sahip olmaları sağlanmaktadır.

Küçük iş fikirlerinizin geleceğe yatırım olduğunu düşünüyorsanız becerilerinizi kazanca dönüştürebilir, hem evinizdeki gelire katkıda bulunabilir, hem de ekonomik bağımsızlığınızı kazanmış bir birey olabilirisiniz.

Girişimcilik veya kendilerine gelir elde etmek isteyen kadınlara bunu nasıl yapabileceklerini öğreten kurslara katılarak, girişimci olmak isteyen kadınlara yenilikleri ve iş yaşamıyla ilgili konular hakkında bilgi veren seminerlere katılabilirsiniz. Günümüzde birçok dernek kadın girişimcilerin iş kurma ve işlerini başarılı bir şekilde sürdürebilmelerini sağlamak amacıyla destek vermektedir bu derneklerden faydalanabilirsiniz. Bugün artık daha önce evlerinde boş oturan ve ne iş yapıyorsunuz sorusuna ev hanımıyım cevabını veren birçok kadınlar girişimci kadın.

Tedarik Süreci Analizi

Ticaret hayatının en önemli maddelerinden biri olan üretim maliyetlerinin kısılması, her zaman kendi üretim bandınızın giderlerini düşürmek anlamına gelmez. Teknolojinin dur durak bilmeden gelişmesi ile dünyanın birçok ülkesindeki hammaddelere ulaşmak mümkün hale geldiğinden, kadın girişimcilerin de üretim maliyetlerini düşürmek için farklı alternatifleri değerlendirmesi gerekebilir.

Ülkemizde yapılan üretim ile birlikte oluşan ürün maliyetleri, yurtdışında faaliyet göstererek yapılan üretimin çok üzerindeyse kadın girişimcinin yurtdışına açılmayı ciddi ciddi düşünmesi gerekir.

Üretim maliyetlerinin azaltılması hammadde tedarikinden işçi giderleri ve taşıma giderlerine kadar çok geniş bir yelpazeyi kapsadığından, ülkemizde faaliyet gösteren tüm kadın girişimcilerin yurtdışı üretim avantajlarını değerlendirmek için gayret göstermesi gerekir. Kapsamlı bir piyasa analizinin ardından yabancı sermaye olarak başka bir ülkede üretim faaliyetleri düzenlemek, ülkemizdeki piyasa şartlarının çok altında satış imkanına sahip olarak ilgili sektörde lider konuma gelinmesine dahi neden olabilir. Ticaret hayatında maliyet giderlerinin düşürülmesi her zaman kar marjının artması manasına geldiğinden, bu şekilde ürün satış fiyatları düşürülse dahi elde edilen kar oranı arttırılabilir.

Toplam 10 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...10...Son »
© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie