Protected by Copyscape Online Copyright Protection

KAGİDER “Avrupa Kadın Girişimcileri Mentor Ağı” Projesi

Kadın Girişimciler Derneği “Avrupa Kadın Girişimcileri Mentor Ağı” adı verilen projenin amacının, işini yeni kurmuş olan genç, eğitime ve desteğe ihtiyacı olan girişimci kadınlara, kendi işlerini kurmuş, tecrübeli, yıllardır iş hayatında olan, başarılı kadın girişimciler tarafından desteklenmeleri, iş yönetim vizyonları ve bilgi hacimlerinin gelişmesine yönelik destekler hedeflenmektedir. Avrupa Birliği tarafından uluslararası platformda birden fazla ülkede başlatılan Avrupa Kadın Girişimcileri Mentor Ağı projesi Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi ve Ankara Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği (ANGİKAD) ortaklığıyla başvurulan projeye hak kazanılarak Avrupa Birliğinden destek almaya başalamıştır.

Proje, başarılı kadın girişimcilerin oluşturdukları mekanizma sayesinde, iş hayatına yeni atılmış işletme sahibi kadın girişimcilerin, ihtiyaçları olan eğitim ve destekler ile hayata geçirdikleri projenin sürdürülebilirliğini , devamlılığını amaçlamaktadır. İş hayatına yeni atılmış, kendi işletmenizi kurmuşsanız ve desteğe ihtiyacınız varsa, KAGİDER  resmi web sitesinden bilgi alabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu proje hakkında daha detaylı bilgi almak için http://www.kagidermentornetwork.org adresine ziyaret edebilirsiniz.

Mersinli Girişimci Kadınlar Sertifikalarını Aldılar

GİŞKAD Mersin Girişimci İş Kadınlar Derneği ve KOSGEB birlikteliğiyle gerçekleştirilen Yeni Kadın Girişimciler Yetişiyor eğitim projesi  kapsamında eğitime hak kazanan 30 kadın girişimciye sertifikaları verildi. MESİAD hizmet binasında düzenlenen törende GİŞKAD Başkanı Cavidan Demirağ düzenledikleri eğitim projesini girişimci kadınları iş dünyasına kazandırma amacıyla başlattıklarını söyledi.

KOSGEB’in verdiği destek sayesinde , iş dünyasında istihdam yaratıldığını ve kadın girişimcilerin iş dünyasına kazandırıldığını belirten Demirağ, son yıllarda kadınlara verilen bu destekler sayesinde kadınlarında iş dünyasında erkekler kadar büyük işler başarabilecekleri gözler önüne serildi. ABİGEM (Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri) desteğininde alındığı proje 18 gün süreyle devam eden eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan 30 girişimci kadınımıza başarılar dileyen Demirağ, AB destekli başlatılan Yeşil Girişimcilik projesinin Türkiye toplantısının iki gündür Mersin’de sürdüğünü çevre dostu girişimcileri bu projeye dahil olmalrı için davet etti.

Yeşil Girişimcilik projesi kapsamında Mersin’de bulunan İngiltere ve Portekiz temsilcile proje çalışmaları hakkında bilgi veren Cavidan Demirağ tören sonunda eğitimi tamamlayan 30 kadın girişimciye sertifikalarını taktim etti.

İletişim ve Zaman Planlaması

KAGİDER tarafından Genç KAGİDER projesi ile düzenlenen zaman yönetimi ve iletişim becerileri eğitimi ile ilgili 25 Haziran Pazartesi günü düzenlenen “İletişim ve Zaman Planlaması” eğitimi Şişli KAGİDER binasında yapıldı. KAGİDER’e üye olan A&C Özsan Eğitim Danışmanlık kurucusu Ayşegül Özsan tarafından verilen eğitimde kişisel gelişim, insan ilişkileri, yetenekler ve zamanlama planlamasının önemi tartışıldı. İnsan ilişkilerinin önemine dikkat çeken Özsan eğitime katılan katılımcılarla anlattığı teorilerle ve katılımcıların kişisel hayatlarında karşılaştıkları iletişim sıkıntılarını örneklerle birleştirerek insan ilişkilerinin nasıl geliştirilebileceği hakkında tartışmalarla eğitim verdi.

Eğitimin ikinci bölümünde ise başarılı bir zaman planlaması için gereken unsurlar hakkında bilgi veren Ayşegül Özsan, başarılı Türk Kadın Girişimcilerden örneklerle, zamanın efektif kullanılmanın, başarılı bir hayatın kapısının anahtarı olduğunu belirtti. Günlük hayatı planlayarak yaşamanın en önemli unsurlardan biri olduğunun altını çizen Ayşegül Özsan, iş hayatına atılmak isteyen kadınların kendilerini eğitime tamamen açmalarını, düzenlenen bu gibi eğitimleri takip ederek kişisel ve iş hayatıyla ilgili eğitimlerle kendilerini daha da ileriye taşıyacak adımları bu şekilde atmalarının önemini vurguladı.

Toplam 7 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »
© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie