Protected by Copyscape Online Copyright Protection

İş Fikirleri

Kadınların iş hayatına girdiklerinde karşılaşacağı sorunlardan biri yıllardır işlemekte olan erkek egemenliği düşüncesi bir diğeri ise ekonomik çöküşün beraberinde getirdiği başlıca sıkıntılar olacaktır. Kadınlar yetenekleriyle ve zekâlarıyla gerçekten büyük işlere imza atabilir fakat saydığımız bu iki sorun karşılarına çıkan bir baltadan farksızdır. Bu yüzden işinden olmuş kadınların gördükleri, bildikleri yolun dışında yeni bir yola adımlar atması gerekmektedir. Bu adımlar atıldıkça tabi ki gidilen yol artık senin yolun olmaya başlıyor.

Öyle ki kadınları şuanda çizdikleri haritaya o kadar hâkim pozisyondalar ki şu saatten sonra geri adım atarak sadece vakit kaybedeceklerinin farkındalar. Bir kadının yalnızlığı beraberinde ona güç ve özgürlük verebilmektedir. Bu durum ev kadınlarının aldığı güçle aynı sayılabilir. Kadınlar arasında fikirlerine ve birikimine güvenen bireylerin diğer bireyler karşısında başarısız olduğunu gösterebilecek birçok durum var. Aynı şekilde kendi düşüncelerine odaklanan bir kadın onları besler ve büyütür. Yaşanan bu tip durumlar ise bir kadını diğer kadınlara ve erkeklere göre daha güçlü kılabilir.

Kadınlara Öneriler

Din ile uzaktan yakından alakası olmayan toplumlarda kadınların yaşadıkları en büyük sıkıntılardan birisi de boşanma sonra çektiği çilerlerdir. Bunun en büyük sebebi de bilinçsizlikten ortaya çıkmış bir sorundur. Kadınların böyle toplumlarda bir insan olduğu abes karşılanacak şekilde unutuluyor. Onlara sadece evin işlerini yapan ve çocuk dünyaya getiren gözüyle bakıldığı için insanı duyguları ve hissettikleri önemsenmiyor hatta bilinmiyor da denebilir. Bu yüzden dünya üzerinde birçok ülkenin başlatmış olduğu kadınlara destek ve kadın hakları kuruluşları bu konuda birçok düzenlemeler yapmakta ve kadınların elinden tutarak onlara bireysel özgürlüklerinin olduğunu hatırlatmaktadır.

Bu girişimlerin içeriğine bakacak olursak, kadınlara iş sahası açılarak ekonomik özgürlüklerini sağlamak, kadın haklarını anayasa hükmünde kabul ettirerek kadınlara yapılacak herhangi bir fiziksel tehdide karşı cezasal uygulamalar sağlanması gibi çalışmalar geliştirilmektedir. Bunun yanında halkın bilgilendirme açısından tanıtım reklamları da düzenlenmektedir. Dünyanın bu çalışmalar sonrasında fark ettiği bir diğer güzellikse kadınların iş hayatına katmış olduğu farklı bir bakış açısı olmuştur. Bu bakış açısıyla birçok şirket çalışmaları üzerinde değişiklikler yaparak başarıya doğru bir adım daha atmış oldu.

İş Dünyasından Haberler

Tarihimize bakacak olursak kadınlar, o eski zamanlarda bireysel özgürlüklerine sahip değildi. Günümüze baktığımızda artık birçok kadının kendi ekonomik özgürlüğünü eline aldığını görebiliriz. Bu kadınların daha atılgan ve hırslı yapılarıyla başarılarını tam anlamıyla gösterebilecekleri bir özgürlüktür. Şimdi birçok firmada, şirkette kadın yöneticilerin var olduğunu hatta bu oluşumların başarıya daha hızlı ilerlediklerini görüyoruz. Kadınlar doğuştan hırslı ve güçlü bir yapıya sahip olarak yaratılmışlar ve bu onların hem evde hem de iş hayatında disiplinli ve başarıya daha yakın olmalarında büyük rol oynamaktadır.

Örnek verecek olursak Antalya’nın Kadın Girişimciler Kurulunun başkanlığını yapmakta olan Işık Yargın, kadın girişimciler tarafından oluşturulacak olan şirket ile reçel üretimine başlayacaklarını ve bu ürünler ile uluslar arası satış yapacaklarını belirtmiştir. Işık Yargın bu ideasıyla kadınların ne kadar güçlü ve hırslı olduğu göstermektedir. Kadın girişimciler kuruluşu kadınların birlik beraberliğinin en güzel etiketidir. Dünya henüz bireysel özgürlüğünü eline alamamış ve büyük acılar yaşayan kadınlara özgürlüklerini ellerine almaları için büyük destek vermekte ve insanların bu konuda bilinçlenmesi için mükemmel tanıtımlar düzenlemektedir.

Toplam 10 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...10...Son »
© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie