Protected by Copyscape Online Copyright Protection

2012 Kadın Girişimciler Zirvesi

genc_girisimciler

14 Nisan’da düzenlenen KGZ 2012 zirvesinde ilk konuşmacı olarak kürsüye çıkan Intel Türkiye’de Ortadoğu ve Afrika Bölge sorumlusu Ayşegül İldeniz, ticaret hayatına atılmış, kendi işini kurup geliştirmiş, ülkemiz kadınlarından örnekler vererek, katılımcılara öncelikle sivil toplum örgütlerinde gönüllü çalışan olmalarını önerdi. Konuşmasını cesaret & küreselleşme, tecrübe ve kişisel ağ başlılarıyla sunan Ayşegül İldeniz, iş hayatında planlamanın ve zaman yönetiminin önemine vurgu yaptı.

Bir sonraki konuşmacı olarak kürsüye gelen Bonny Food kurucusu ve ortağı Didem Alsoy, kendisinin iş, kariyer hayatı ve Bonny Food’u nasıl hayata geçirdiğiyle ilgili yaşadıklarını anlattı.

Didem Güney Alsoy konuşmasında iş hayatına atılan girişimcilere doğru zamanlama ve doğru iş seçiminin önemini vurgulayarak iş hayatında planlamayla birlikte belirli bir sistem üzerinde devam etmenin önemli olduğunu belirtti.

Kürsüye son konuşmacı olarak çıkan Pegasus Yön. Kurulu Başkan danışmanı ve TOBB Genç Girişimciler Kur. Dan. görevinde bulunan Berrak Kutsoy, 81 ilde yürütülen projelerde ülkemizde ki girişimci sayısının artmasının sevindirici olduğunu ve bu sayının daha da artmasında toplumun farkındalığı, örnek model sayısının artması ile mümkün olabileceğini belirtti.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie