Protected by Copyscape Online Copyright Protection

2012′nin Kadın Girişimcisi Yasemin Kalya

n_22679_4

Günümüzde erkekler kadar kadınlarında iş hayatında ki başarıları gün ve gün giderek artıyor. İşte bu girişimcilerden biri de Yasemin Kalya. 2012 Yılın Kadın Girişimcisi Ödülüne layık görülen bir diğer isim olan Yasemin Kalya Tekirdağ ilçesi Çerkezköy Bld.sinin Mardin ilinde bulunan saat kulesinin bir benzerini ilçeye yapmak istemesiyle bir anda Doğu kültürünü Batı’ya tanıtma fikri ve heyecanıyla kendini bir anda iş hayatının içinde buldu.

Üstlendiği iş ile 150 yıldır ilgilenilmeyen taş çıkarma işleme işine sıkıca sarılan Kalya doğduğu şehir Mardin’de şirket kurarak yerel ve doğal bir malzeme olan taşlardan potansiyel iş alanını değerlendirerek Mardin Taş Ocağı işletmesini hayata geçirdi. İlk olarak üç kişiyle işe başlayan Yasemin hanım, şu an 20 kişilik bir ekiple iş hayatına devam ediyor.

Bir çok ilde müze, otel, cami ve valilik binası gibi işleri üstlenerek büyük bir başarıya imza attı. Yasemin Kalya gelecek planlarının arasında daha geniş bir alandan taş çıkararak, Mardin’de çıkarılan taşın kullanım alanlarını daha da genişletmek olduğunu söylüyor.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie