Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Başarılı Bir Kadın Girişimci Rana Kalfa

imgres

Ülkemizde ki kadın girişimci sayısına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Erkekler kadar başarılı olan ve iş hayatında adından söz ettiren bu kadın girişimcilerden bir yenisi de Rana Kalfa.

Rana Kalfa evli, 34 yaşında bir kadın, Sakarya Ünv. Kimya bölümü mezunu. Okulunun son yılında yaşadığı deprem ve 1 yıl boyunca yaptığı iş başvuruları cevapsız kalınca tüm motivasyonunu kaybediyor. Daha sonra yaptığı başvurular sonucunda çalıştığı işler kendisini tatmin etmiyor ve artık kendi işini kurmanın hayali kafasında canlanıyor ancak hayal ettiği işi kurmak için gerekli olan sermaye onun için tamamen bir hayal.

Ve bir gün hayalini kurduğu işi hayata geçirmek için çalıştığı iş yerinden istifa ederek KAGİDER’in açtığı “İşimi Kuruyorum” adlı kursa kaydını yaptırarak, kursta bulunan kadın eğitmenlerin kendine olan güvenlerini ve motivasyonlarını örnek alarak kursu başarıyla tamamlayıp, bir diğer kuruluş tarafından verilen Kadın Girişimcilik ve Yöneticilik sertifika programınıda tamamlayıp KOSGEB’in verdiği Kadın Girişimci Destek kredisini almaya hak kazanıyor.

Şu an Tekirdağ/Çorlu’da 50’nin üzerinde personeli bulunan, sabun ve vücut yağları üreten bir tesisin sahibesi. Zorluklar çekmesine rağmen bu hayalinden hiçbir zaman vazgeçmediğini söyleyen  Rana Kalfa gerçekten istediğiniz taktirde başarının kaçınılmaz olduğunu belirtiyor.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie