Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Başarılı Kadınlar

kadin_girisimciler

İş hayatı boyunca sorunlarla mücadele etmek kadınların hep vazifesi olmuştur. Çünkü kadınlar iş hayatında fazlalık olarak görülmüştür. Bunun yıkılması için tarihe baksak yeterli olacak. Bugüne kadar birçok bilim insanı kadın buluşlar yapmış, işlerde başarıdan başarıya koşmuştur. Tertipli ve yeterince çalışan tüm kadınlar her yaptığı işte başarılıdır. İş hayatı boyunca kadının omzuna hep yükler yüklenir ve işleri yönetmesi beklenir. Üzerine vazife olmayan konularda bile çözümler sunması için diretilir. Türkiye sistemine göre zaten local çalışma olmadığı için “her işi yaparım.” lafına bakılmaktadır.

Kadın girişimciler sayesinde çoğu sektöre renk gelmiş ve satışlar gözle görülür derecede artmıştır. Yakın zamanda göze çarpan en büyük hikaye Markofoni’ye aittir. Duygu Eren isimli kadın girişimci şuanda tüm Türkiye’nin bildiği özel alışveriş sitesini kurmuş ve büyük bir başarı elde etmiştir.

İnternet dünyasında e-ticaret sektörünün açılışından beri Türkiye üzerinde belirli markalardan sonra en çok ün yapan site olmuş, birçok ünlüyle birlikte reklam-tanıtım çalışmaları yapmıştır. Çünkü iyi analiz edilmiş proje her şekilde tutmak zorundadır. Sitenin açılışında 4 gözlük satıldı diye –herkes gibi- kapatmamış ve üzerinde çalışmalara devam etmiştir. Şuanda aylık 550.000 satış rakamına ulaşmıştır. Çünkü başarı gökten düşen bir obje değildir. Çalışarak ulaşabilecek bir öyküdür.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie