Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Bir Kadın Girişimcide İzmir’den İş Hayatına Atıldı

572953322135

İzmir’li kadın girişimci Özge Tuncel KOSGEB tarafından sağlanan destek ile kendi işini kuran bir Kadın Girişimci. 2012 başından itibaren İzmir’de açılan 70 işletmeden 45 tanesi ise tamamen kadın girişimciler tarafından açılan iş yerleri. Özge Tuncel Karşıyaka Demirköprü semtinde Düş Atölyesi ismini verdiği iş yerini Kadın Girişimcilere sağlanan destekle açtı. Açmış olduğu iş yerinde nişan, evlilik, doğum gibi özel ve mutlu günler için hediyelik eşya tasarımları ve üretimi gerçekleştiren bir kadın.

İş yerinin açılışında konuşan Özge Tuncel, birkaç yıldır kendi iş yerini kurmanın hayalleriyle yaşadığını ve KOSGEB’in kendisine verdiği bu destekle hayallerine kavuştuğunu söyledi. KOSGEB kanalı ile 60 saat uygulamalı İzmir Güney Hiz. Md. Girişimcilik eğitimi aldığını belirten Tuncel, kendi işini kurmak amacı ile KOSGEB’e girişimcilik eğitimi başvurusu yaptığını ve sonucunda sunduğu projenin kabul edildiğini ardından eğitimini tamamlayarak hibe kredi imkanından yararlandırılıp iş yerini kurduğunu belirtti.

Öncelikle kendisine bu konuda destek olan ve iş yerinin kuruluşuna katkıda bulunan bütün herkese teşekkür ederek, ülke genelindeki bütün kadınlara kendi işlerini kurmaya davet etti.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie