Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Engelli Asansörü Deyince ThyssenKrupp Encasa

engelli_asansoru

engelli_asansoruDünyaca tanınan ThyssenKrupp firmasının bir iştiraki olan ThyssenKrupp Encasa ,ülkemizde yaptığı yatırımla engelli asansörü üretiminde Avrupa Birliği standardını ülkemize kazandırmıştır.

Firmanın engellilere dönük olarak ürettiği üç ürün kategorisi bulunmaktadır.

  1. Merdiven Asansörleri
  2. Ev Asansörü
  3. Platform Asansörleri

 

Burada bahsedilen üç tür asansör de engelli asansörü olarak düşünülmüştür. Engelli dendiği zaman bedenini herhangi bir nedenle tam performansla kullanamadığı için bedensel olarak istediği gibi hareket edemeyen kişiler anlaşılmalıdır. Belinin alt kısmını kullanamayan bir kişi engelli sayıldığı gibi, yaşlılık nedeniyle merdiven inip çıkmakta zorlanan bir kişi de engelli sayılabilir.

İşte bu anlayışla geliştirilen ürünlerimizi engelli asansörü ihtiyacının giderilmesi kadar, tasarımın doğal bir parçası haline getirmeyi de hedefledik. Bu anlayışımız ürünlerimizi engelli asansörü olarak kullanmak isteyenler kadar, ev ve işyerlerinde farklı bir tasarım oluşturmayı amaçlayan müşteriler kazanmamızı sağlamıştır.

Kısaca ürünlerimizden bahsetmek isteriz:

  1. Merdiven Asansörü: Adından da kolayca anlaşılacağı gibi bu ürünümüz merdiven bulunan yerlerde kullanılmaktadır. Merdivenleri yürüyerek çıkamayacak durumda olan kişiler, özellikle evlerinin içinde bir merdiven bulunuyorsa bu ürünümüze ilgi göstermektedirler. Tekerlekli sandalyesiz hiçbir şekilde hareket edemeyen engellilerin bu ürünümüzü kullanabilmeleri mümkün olmakla birlikte her zaman uygun bir kullanım sunmamaktadır. Bu ürünümüz daha çok tekerlekli sandalye kullanmayan engellilere dönüktür.
  2. Ev Asansörü: Ev içine katlar arasında kurulan bu ürünümüz, tekerlekli sandalye kullanan engelliler başta olmak üzere engelli asansörü olarak önemli bir işleve sahiptir. Ev asansörü kurulabilmesi için ev içinde mutlaka uygun bir boşluk gereklidir.
  3. Platform Asansörleri: Kamu ve özel toplu halde bulunulan alanlarda ihtiyaç duyulan türden engelli asansörüdür. Tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşayan engellilerin yükseklik farkı bulunan iki yer arasında hareket edebilmesini sağlamaktadır. Bu asansör tipi açık alanlara da kurulabilmektedir.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie