Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Girişimci Kadınların Avantajları

kadinlar-girisimci-olmak-istiyorum-semineri

Nüfusumuzun 36 milyonu kadınlardan oluşmaktadır. Ancak bunların sadece 1.3’ü girişimci olarak yerini almıştır. Bu sayı oldukça azdır. Neden daha fazla kadın girişimci olmasın ki. Kadın girişimci denince aklınıza sadece küçük işletmeler gelmesin. Çünkü kadın girişimciler için devletin verdiği desteğin yanı sıra bankacılık sektörü de kadın girişimciliğini destekleyen kredilerle desteklerini göstermektedir. Tüm dünya da ve ülkemizde uygulanan mikro kredi ile kadınların yoksulluktan kurtularak daha iyi bir yaşam koşullarına sahip olmaları sağlanmaktadır.

Kadınların iş hayatında başarılı olmalarının en büyük sebeplerinden biri çocukluktan gelen yöneticilik vasıflarıdır. Kız çocukları evde kardeşlerine bakar, yemek yapar, evi temizler bu şekilde yetiştikleri için birkaç işi birden idare edebilmektedirler. Ticaret hayatında da birçok işi bir arada yaparak başarılarını yükseltme konusunda hiç zorlanmazlar.

Kadın girişimlerin başarılı olmalarının diğer bir sebebi ise yardım almayı gurur meselesi yapmamaları ilişkilerde daha ılımlı, sabırlı ve olumlu yaklaşmalarından kaynaklanmaktadır. Kadın girişimciler her konuda daha büyük avantajlara sahiptir.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie