Protected by Copyscape Online Copyright Protection

İŞ DÜNYASI İLE İLGİLİ HABERLER

Tobb_0

Günümüzde kadınları iş sahalarında görmek artık çok şaşırtıcı bir hal olmaktan çıkmış bulunmaktadır. Örneğin yakın zamanda ülkemizde yeni anayasanın oluşumunda kadın milletvekillerinin öneri ve tavsiyeleriyle oluşturulmuş taslaklar bulunmaktadır.

Kadın girişimcilerin hazırlamış olduğu birçok toplantıda anayasanın taslakları hakkında görüş ve bildirimler konuşuluyor ve hazırlanan sonuçlara göre yeni bir düzenin temelleri ortaya atılmış oluyor. Türkiye bu konuda birçok sendika ve oda ile kadın girişimcilere destek vermekte, kadınlara söz hakkı tanınması konusunda ciddi projelere imza atılmaktadır.

Gene yakın zamanda TOBB kadın girişimciler kurulu üyeleri, Mısıra ziyaretlerde bulunmuş, enerji, inşaat, turizm gibi alanlarda görüşmeler düzenlenmiş bunların yanında hayvancılık, gıda gibi sektörlerde de konuşmalar yapılmıştır. Kadın girişimciler Türkiye’mizde çok önemli başarılara imza atarak ülkemizin ismini özenle dünyaya duyurmaya devam etmektedir.

Bu konudaki azimleriyle büyük kitlelere yardım etmiş olan kadınlarımız kadın erkek ayrımcılığına son vermenin yanı sıra önümüzdeki dönemlerde kadına şiddet konusunda büyük çalışmalar yapmaya devam edecektir.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie