Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kadın Girişimciler İş Hayatının Her Dalında Başarılı

gulay

1997 senesinde Cerrah Paşa Tıp Fakültesinden mezun olan ve 2003 senesinde farmakoloji alanında uzmanlığını, 2007 yılında da doktora eğitimini tamamlayarak tıbbi genetik Doktoru olan Gülay Özgön, Bir süre bu alanda Klinik Farmakolog ve Genetik uzmanı olarak çalıştı. Sağlık alanında ki girişimcilik ruhu onun Nesiller Genetik Tanı ve Bilgi Hizmetleri merkezini kurmasını sağladı. Kurduğu şirket rutin genetik laboratuvar işleri ve AR-GE hizmetlerinin yanında, tüp bebek, doğum öncesi ve sonrası, kanser ve sağlıklı yaşam gibi konularda hizmet veren bir firmadır.

Genetik araştırmalarda yurtdışına bağımlılığın olması nedeniyle ar-ge çalışmalarına daha da önem veren Gülay Özgön, kurucusu olduğu Nesiller Genetik Hizmetlerinin, çok yakın bir zamanda rutin olarak yürüttükleri projeler ve ar-ge çalışmaları sonucunda elde ettikleri sonuçları ülkemizde ki genetik bilimi adına geliştirdikleri yenilikleri ülkemizin sağlık alanında uygulayarak daha büyük başarılara imza atmak istediğini belirtiyor.

Garanti Bankası Türkiye’nin Kadın Girişimcisi ödülüne layık görülen bir diğer isim olan Gülay Özgön, aldığı bu ödülle, Türkiye’de bulunan kadınların da Kadın Girişimci olarak iş hayatında çok büyük başarılara imza atabileceğini ve arkalarından gelen bir çok başarılı kadının bulunduğunu belirtti.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie