Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kadınlara İş Olanağı

kadinlara-is-olanagi

Günümüzde hiçbir mesleği olmayan ve sadece kocasına bağımlı olan kadınlar maddi imkansızlıklar nedeni ile istemedikleri ve mutsuz oldukları evlilikleri sürdürmek zorunda kalıyorlar. Oysa buna mecbur değiller. Her kadının yapabileceği bir iş mutlaka vardır. Önemli olan başarılı olacağı işin farkına varması ve atılım yapmasıdır. Kadın girişimcilerin birçoğu bu şekilde yola çıkmış ve başarabileceklerini herkese kanıtlamıştır. Kadınlar iş hayatında erkeklere göre daha prensipli, daha disiplinli ve daha olumlu yaklaşımlar göstererek kendilerine inanmış ve başarıyı elde etmiştir.

Mutfakta başarılı olan kadınların birçoğu bugün işletmesi olarak ticarete atılmış, birçok kadın ise erkekleri bile şaşırtarak teknolojide bile kendini kanıtlamıştır.

Bazı meslekleri sadece erkeklerin yapabileceği düşünülürken, kadınların bu alanlarda da başarı göstermesi herkesi şaşırtmıştır. Her sektörde çalışmayı başaran bu kadın girişimciler sizlere de örnek olmalı. Ticaret önce sermaye sonra da risk almayı gerektirir. Risk alamdan başarıya ulaşamazsınız, sermaye ise bu konuda devlet kadın girişimcileri her zaman desteklemektedir. Bankaların kadın girişimcilere verdikleri düşük faizli krediler birçok kadının işlerini kurarak başarıya ulaşmalarını sağlamıştır.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie