Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kişisel Gelişim

kendinizeinanin

Her şeyin beyinde başlayıp, orada kurgulandığını bilmek gerekir. Çünkü insan inanmadığı bir şeyi asla başaramaz. Yaptığımız tüm incelemeler sonucunda inanarak başlanmış garip projelerin çok iyi şekilde tuttuğunu gözlemledik. Bu yüzden çoğunlukla kullanılan cümle çok doğrudur. İnanmak her zaman başarmanın yarısını oluşturur. Projeleriniz ve kişisel gelişim hususlarınızda önce mantığınıza yatacak şeyler bulun.

Örneğin bir ressama kalkıp çimento bileşenleri sorulması mantıksızdır. Bu sebepten ötürü kendinize uygun, severek yapabileceğiniz projeler üretebilirsiniz. Bunları yapma aşamasında her şey mantığınıza uyuyorsa, projeye kendinizi adamalısınız. Çünkü en küçük rüzgarda yıkılırsanız verdiğiniz emeklerin hiçbir karşılığı olmayacaktır.

Boşa vakit kaybettim diye dövünürken, çok şeyi kaçırdığınızı daha sonra göreceksiniz. Beyninizi geliştirmek için çoğunlukla kitap okumalı ve araştırmalar yapmalısınız. Sevdiğiniz bir konuda (tarih, felsefe, siyasi vs) araştırmalar sunmalısınız. Bunu herhangi bir kişiye ulaştırmak zorunda değilsiniz. Kendinizi geliştirmek adına size çok yardımcı olacaktır. Diğer yandan çalışmalarınızı düzenli olarak yapmalısınız. Çünkü sürekli yapılan eyleme vücut bir yerden sonra alışmaktadır. Akşam her gün 22’de yatıp sabah 7’de kalkarsanız 1 ay sonra alarmsız veya araçsız uyanabildiğinizi göreceksiniz. Bu harika vücut ve beyinle neler yapılmaz ki?

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie