Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Mersinli Girişimci Kadınlar Sertifikalarını Aldılar

yeni-kadin-girisimciler-yetisiyor-projesi

GİŞKAD Mersin Girişimci İş Kadınlar Derneği ve KOSGEB birlikteliğiyle gerçekleştirilen Yeni Kadın Girişimciler Yetişiyor eğitim projesi  kapsamında eğitime hak kazanan 30 kadın girişimciye sertifikaları verildi. MESİAD hizmet binasında düzenlenen törende GİŞKAD Başkanı Cavidan Demirağ düzenledikleri eğitim projesini girişimci kadınları iş dünyasına kazandırma amacıyla başlattıklarını söyledi.

KOSGEB’in verdiği destek sayesinde , iş dünyasında istihdam yaratıldığını ve kadın girişimcilerin iş dünyasına kazandırıldığını belirten Demirağ, son yıllarda kadınlara verilen bu destekler sayesinde kadınlarında iş dünyasında erkekler kadar büyük işler başarabilecekleri gözler önüne serildi. ABİGEM (Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri) desteğininde alındığı proje 18 gün süreyle devam eden eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan 30 girişimci kadınımıza başarılar dileyen Demirağ, AB destekli başlatılan Yeşil Girişimcilik projesinin Türkiye toplantısının iki gündür Mersin’de sürdüğünü çevre dostu girişimcileri bu projeye dahil olmalrı için davet etti.

Yeşil Girişimcilik projesi kapsamında Mersin’de bulunan İngiltere ve Portekiz temsilcile proje çalışmaları hakkında bilgi veren Cavidan Demirağ tören sonunda eğitimi tamamlayan 30 kadın girişimciye sertifikalarını taktim etti.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie