Protected by Copyscape Online Copyright Protection

ThyssenKrup Encasa Sayesinde Engeller Kalkıyor

koltuk_tip_merdiven_asansoru_sites-300x233Kamuya ait alanlar genel olarak sağlıklı bireylerin rahatça girip çıkabilecekleri, bina içerisinde zorluk çekmeden dolaşabilecekleri şekilde düzenleniyordu, oysa engelli çalışanlar ve engelli vatandaşlar bu durumdan dolayı oldukça sıkıntı yaşıyorlardı. Çevrelerinde ya da yanlarında kendilerine yardımcı olabilecek kimse olmadığında, başlarının çaresine bakmak zorunda kalıyorlardı. Artık o günler geride kaldı, yeni ya da eski her ne olursa olsun, binanın, alanın yapısına uygun, teknolojinin el verdiği ölçüde engelli bireylerin kimseye ihtiyaç duymadan hareket edebilecekleri şekilde düzenlemeler yapılmakta.

Bütün illerde bu görüntülere rastlıyoruz, asansörü olmayan yüksek katlı binalarda engelli vatandaşların katlar arasında çıkış ve inişlerini rahatça sağlamaları için projelendirilen engelli asansörü bir diğer adıyla merdiven asansörü uygulamaları teknoloji sayesinde engelli bireylerin bina içinde, katlar arasında dolaşmalarına olanak sağlıyor.

ThyssenKrupp Encasa bu konuda gerçekten büyük bir üretici, bir çok şehirde kamu alanlarında gerçekleştirdikleri projeler sayesinde engeller ortadan kalkıyor.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie