Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Yola Trabzon’daki Evinde Başlayan Girişimci

15588

Necla Keresteci, ülkenin en çok aranan ve rağbet gören tatlıcıları arasına girmeyi, on yıl önce evinde başladığı serüven sayesinde başardı. Evinde yaptığı tatlılarla komşuları sayesinde dilden dile dolaşan bir üne sahip olan ve kısa süre sonra düğün ya da toplu organizasyonlara tatlı siparişleri almaya başlayan Necla Keresteci, kısa bir süre sonra da başta Trabzon’un olmak üzere ülkenin dört bir yanından tatlı siparişleri alan bir tatlıcı konumuna yükseldi.

Büyüttüğü işinde bugün 27 kişiye de iş imkanı sunan Keresteci, ülkenin dört bir yanından gelen siparişlerin büyük bir ivmeyle artıyor oluşu sayesinde gittikçe büyüyen bir iş hacmine sahip.

Necla Hanım Ev Tatlıları adı altında hizmet veren bir işletmeye sahip olan Keresteci, başladığı ticaret yolculuğunun başarı ile süregelmesinin ardındaki hikayeyi anlattı. Evde misafirleri için hazırladığı tatlıların beğenilmesi sonucu çevreden aldığı siparişlerle birlikte iş hayatına ilk adımını attığını belirten Necla Hanım, işler büyüyünce yanına aldığı 2 çalışanı ile birlikte küçük bir dükkan kiralayıp işleri buradan yürütmeye, altı yıl kadar sonra da işlerin daha da büyümesi ve dükkanın yetersiz kalmasıyla daha büyük bir yere taşınmak zorunda kaldığını belirtti.

Yaklaşık üç yıl önce yeni işyerlerine taşınmaları ile halen devam eden bu serüvende bugün geldiği noktadan ötürü haklı bir gurur yaşadığını ifade etmekten de çekinmeyen Necla Hanım, sevdiği işi yapmanın verdiği hazza ek olarak bir de para kazanması ve 27 kişiye iş imkanı sağlaması da eklenince son derece büyük mutluluk duyduğunu belirtiyor.

Ev hanımları için bir de tavsiyede bulunan Necla Hanım:”Sevdikleri şeyi yapmaktan çekinmesinler. Bu sayede önlerine çıkacak imkanların büyüklüğünü bilemeyebilirler fakat sevdiği işleri yaptıkları takdirde zamanla onlar da meyvelerini alacaklardır” diyor.

Yalnızca tatlı üretmeyip aynı zamanda laz böreği, poğaça ve kurabiye gibi çok çeşitli bir ürün yelpazesine sahip olan Necla Hanım Ev Tatlıları adlı işletmenin sahibi olan Necla Keresteci, başarının sırrının çalışmak ve azimde olduğunu söylüyor.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie