Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Hibe ve Destekler :

Kadın Girişimcilere Garanti Destek

Kadın girişimciler için Garanti Bankası özel bir olanak sunmakta. Garanti Bankası Kadın Girişimci Destek Paketinde birçok olanağı sizlere sunmaktadır. İşlerinizi büyütmeniz için gereken kredi miktarını sizlere uygun faiz koşulları ile veriyor. Garanti Bankası sizler için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile birlikte 6 ay geri ödemesiz, 7 yıl vadeli kredi sunuyor. Kredinin en üst limiti 30.000 $ olmakla beraber düşük faiz imkanı seçiliyor. Kadın girişimciler ile bire bir görüşmeler sonucunda iş büyütme, iş oluşturma, iletişim ağı ve finansman desteği hususunda bilgi akışı sağlanıyor.

Dilenen işin kredi miktarının hesaplaması birlikte yapılıyor. Size verilecek kredinin vade tutarlarını sizlere özel şekilde belirliyorsunuz. En büyük avantajınız ise faizlerinin tamamen en baştaki oranla aynı olması, yani faiz oranı asla değişmiyor. Dilenirse şirket kredi kartı adı altında kredi kartı temin ediliyor. Bu kredi kartı sayesinde bünyenizde çalışan tüm elemanların yaptığı harcamaları an ve an takip edebilecek ve gerektiği an müdahalede bulunabileceksiniz. KGF kredisinden yararlanmak için projenizi oluşturup herhangi bir Garanti Bankası şubesine uğramanız yeterli.

Halkbank ve KOSGEB İşbirliğiyle Genç Girişimcilere Destek

Genç girişimciler düşünülerek projelendirilen, Halkbank ve KOSGEB işbirliğiyle yürütülecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ve Yeni Girişimci Desteği adı altında başlatılması planlanan 3 yıl sürecek toplam 20 ilde, 20 üniversitede verilecek eğitimlerle yeni genç girişimciler yetiştirilecek. Sizde iş hayatına atılmayı düşünüyorsanız, güvendiğiniz bir projeniz varsa ve kendi işinizi kurmayı düşünüyorsanız bu haberimize kulak verin.

Halkbank Gn. Md. Süleyman Aslan kendi işini kurmayı hayal eden genç girişimcilere verilecek olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”ni üstün başarıyla tamamlayan genç girişimci adaylarına, KOSGEB bünyesinde Yeni Girişimci Desteği adı altında vereceği 30 bin liralık destek kredisi ve banka teminatı gösterenlere Halkbank tarafından sağlanacak 70 bin liralık faizsiz kredi ile iş kurma imkanı sağlanacak. Proje kapsamında bir araya gelen Halkbank Gn. Md. Süleyman Aslan ve KOSGEB Bşk. Mustafa Kaplan proje hakkında açıklamalarda bulunarak Halkbank-KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri işbirliği proje protokolünü imzaladı. Proje kapsamında 1000 genç girişimciye ulaşılması hedeflenen proje, 3 yıl süreyle devam edecek. Toplam 20 ilde ve 20 üniversitede 70 saatlik bir eğitim süresi olacak proje bu yıl başlayacak.

Mersin Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden “Zeytin Yağından Gelen Temizlik” Projesi

Mersin ili merkez Mezitli İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Md. “Zeytin Yağından Gelen Temizlik” projesi ile 9 ay süresince 20 kadına zeytinyağı sabunu üretimi konusunda eğitim verecek. Amaçlarının Mersin iline göç ederek sosyal ve iktisadi durumu iyiolmayan kadınların toplumsal hayata ve ekonomik sisteme uyumlarını sağlayarak avantajlı duruma geçmelerini sağlamak. Düzenlenen toplantıya katılan Tarım ve Hayvancılık Md. Avni Taşyürek, ÇKA uzmanı Murat Torun ile proje kurulu üyeleri katılım sağladı. Planlanan projenin 9 ay süreceği, dezavantaj nedeniyle ekonomik sorun yaşayan kadınların toplumsal, ekonomik ve sosyal uyumlarını sağlamak, Mezitli genel nüfusuna oranla gelir farklılığının düzenlenmesinin amaç edinildiğini belirtildi.

Avni Taşyürek projenin 15-30 yaş aralığında ki ekonomik durumu iyi olmayan 20 kadının iş gücüne katılımlarını sağlayarak, ekonomik hayata uyumlarının sağlanması olduğunu belirtti. Bu proje sayesinde projeye katılacak 20 kadına “Kadınların Ekonomik Hayattaki Yeri” ve “Girişimcilik Semineri”  ile Zeytinyağı Sabunu Üretimi konusunda mesleki eğitim verilerek 20 kadınımız iş hayatına kazandırılacak.

Toplam 9 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »
© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie