Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Banka Kredileri :

Kadın Girişimcilere Garanti Destek

Kadın girişimciler için Garanti Bankası özel bir olanak sunmakta. Garanti Bankası Kadın Girişimci Destek Paketinde birçok olanağı sizlere sunmaktadır. İşlerinizi büyütmeniz için gereken kredi miktarını sizlere uygun faiz koşulları ile veriyor. Garanti Bankası sizler için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile birlikte 6 ay geri ödemesiz, 7 yıl vadeli kredi sunuyor. Kredinin en üst limiti 30.000 $ olmakla beraber düşük faiz imkanı seçiliyor. Kadın girişimciler ile bire bir görüşmeler sonucunda iş büyütme, iş oluşturma, iletişim ağı ve finansman desteği hususunda bilgi akışı sağlanıyor.

Dilenen işin kredi miktarının hesaplaması birlikte yapılıyor. Size verilecek kredinin vade tutarlarını sizlere özel şekilde belirliyorsunuz. En büyük avantajınız ise faizlerinin tamamen en baştaki oranla aynı olması, yani faiz oranı asla değişmiyor. Dilenirse şirket kredi kartı adı altında kredi kartı temin ediliyor. Bu kredi kartı sayesinde bünyenizde çalışan tüm elemanların yaptığı harcamaları an ve an takip edebilecek ve gerektiği an müdahalede bulunabileceksiniz. KGF kredisinden yararlanmak için projenizi oluşturup herhangi bir Garanti Bankası şubesine uğramanız yeterli.

Halkbank ve KOSGEB İşbirliğiyle Genç Girişimcilere Destek

Genç girişimciler düşünülerek projelendirilen, Halkbank ve KOSGEB işbirliğiyle yürütülecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ve Yeni Girişimci Desteği adı altında başlatılması planlanan 3 yıl sürecek toplam 20 ilde, 20 üniversitede verilecek eğitimlerle yeni genç girişimciler yetiştirilecek. Sizde iş hayatına atılmayı düşünüyorsanız, güvendiğiniz bir projeniz varsa ve kendi işinizi kurmayı düşünüyorsanız bu haberimize kulak verin.

Halkbank Gn. Md. Süleyman Aslan kendi işini kurmayı hayal eden genç girişimcilere verilecek olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”ni üstün başarıyla tamamlayan genç girişimci adaylarına, KOSGEB bünyesinde Yeni Girişimci Desteği adı altında vereceği 30 bin liralık destek kredisi ve banka teminatı gösterenlere Halkbank tarafından sağlanacak 70 bin liralık faizsiz kredi ile iş kurma imkanı sağlanacak. Proje kapsamında bir araya gelen Halkbank Gn. Md. Süleyman Aslan ve KOSGEB Bşk. Mustafa Kaplan proje hakkında açıklamalarda bulunarak Halkbank-KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri işbirliği proje protokolünü imzaladı. Proje kapsamında 1000 genç girişimciye ulaşılması hedeflenen proje, 3 yıl süreyle devam edecek. Toplam 20 ilde ve 20 üniversitede 70 saatlik bir eğitim süresi olacak proje bu yıl başlayacak.

Başarılı Bir Kadın Girişimci Rana Kalfa

Ülkemizde ki kadın girişimci sayısına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Erkekler kadar başarılı olan ve iş hayatında adından söz ettiren bu kadın girişimcilerden bir yenisi de Rana Kalfa.

Rana Kalfa evli, 34 yaşında bir kadın, Sakarya Ünv. Kimya bölümü mezunu. Okulunun son yılında yaşadığı deprem ve 1 yıl boyunca yaptığı iş başvuruları cevapsız kalınca tüm motivasyonunu kaybediyor. Daha sonra yaptığı başvurular sonucunda çalıştığı işler kendisini tatmin etmiyor ve artık kendi işini kurmanın hayali kafasında canlanıyor ancak hayal ettiği işi kurmak için gerekli olan sermaye onun için tamamen bir hayal.

Ve bir gün hayalini kurduğu işi hayata geçirmek için çalıştığı iş yerinden istifa ederek KAGİDER’in açtığı “İşimi Kuruyorum” adlı kursa kaydını yaptırarak, kursta bulunan kadın eğitmenlerin kendine olan güvenlerini ve motivasyonlarını örnek alarak kursu başarıyla tamamlayıp, bir diğer kuruluş tarafından verilen Kadın Girişimcilik ve Yöneticilik sertifika programınıda tamamlayıp KOSGEB’in verdiği Kadın Girişimci Destek kredisini almaya hak kazanıyor.

Şu an Tekirdağ/Çorlu’da 50’nin üzerinde personeli bulunan, sabun ve vücut yağları üreten bir tesisin sahibesi. Zorluklar çekmesine rağmen bu hayalinden hiçbir zaman vazgeçmediğini söyleyen  Rana Kalfa gerçekten istediğiniz taktirde başarının kaçınılmaz olduğunu belirtiyor.

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12
© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie