Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Dernek Kredileri :

Kadın Girişimcilere Garanti Destek

Kadın girişimciler için Garanti Bankası özel bir olanak sunmakta. Garanti Bankası Kadın Girişimci Destek Paketinde birçok olanağı sizlere sunmaktadır. İşlerinizi büyütmeniz için gereken kredi miktarını sizlere uygun faiz koşulları ile veriyor. Garanti Bankası sizler için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile birlikte 6 ay geri ödemesiz, 7 yıl vadeli kredi sunuyor. Kredinin en üst limiti 30.000 $ olmakla beraber düşük faiz imkanı seçiliyor. Kadın girişimciler ile bire bir görüşmeler sonucunda iş büyütme, iş oluşturma, iletişim ağı ve finansman desteği hususunda bilgi akışı sağlanıyor.

Dilenen işin kredi miktarının hesaplaması birlikte yapılıyor. Size verilecek kredinin vade tutarlarını sizlere özel şekilde belirliyorsunuz. En büyük avantajınız ise faizlerinin tamamen en baştaki oranla aynı olması, yani faiz oranı asla değişmiyor. Dilenirse şirket kredi kartı adı altında kredi kartı temin ediliyor. Bu kredi kartı sayesinde bünyenizde çalışan tüm elemanların yaptığı harcamaları an ve an takip edebilecek ve gerektiği an müdahalede bulunabileceksiniz. KGF kredisinden yararlanmak için projenizi oluşturup herhangi bir Garanti Bankası şubesine uğramanız yeterli.

Halkbank ve KOSGEB İşbirliğiyle Genç Girişimcilere Destek

Genç girişimciler düşünülerek projelendirilen, Halkbank ve KOSGEB işbirliğiyle yürütülecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ve Yeni Girişimci Desteği adı altında başlatılması planlanan 3 yıl sürecek toplam 20 ilde, 20 üniversitede verilecek eğitimlerle yeni genç girişimciler yetiştirilecek. Sizde iş hayatına atılmayı düşünüyorsanız, güvendiğiniz bir projeniz varsa ve kendi işinizi kurmayı düşünüyorsanız bu haberimize kulak verin.

Halkbank Gn. Md. Süleyman Aslan kendi işini kurmayı hayal eden genç girişimcilere verilecek olan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”ni üstün başarıyla tamamlayan genç girişimci adaylarına, KOSGEB bünyesinde Yeni Girişimci Desteği adı altında vereceği 30 bin liralık destek kredisi ve banka teminatı gösterenlere Halkbank tarafından sağlanacak 70 bin liralık faizsiz kredi ile iş kurma imkanı sağlanacak. Proje kapsamında bir araya gelen Halkbank Gn. Md. Süleyman Aslan ve KOSGEB Bşk. Mustafa Kaplan proje hakkında açıklamalarda bulunarak Halkbank-KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri işbirliği proje protokolünü imzaladı. Proje kapsamında 1000 genç girişimciye ulaşılması hedeflenen proje, 3 yıl süreyle devam edecek. Toplam 20 ilde ve 20 üniversitede 70 saatlik bir eğitim süresi olacak proje bu yıl başlayacak.

Mersinli Girişimci Kadınlar Sertifikalarını Aldılar

GİŞKAD Mersin Girişimci İş Kadınlar Derneği ve KOSGEB birlikteliğiyle gerçekleştirilen Yeni Kadın Girişimciler Yetişiyor eğitim projesi  kapsamında eğitime hak kazanan 30 kadın girişimciye sertifikaları verildi. MESİAD hizmet binasında düzenlenen törende GİŞKAD Başkanı Cavidan Demirağ düzenledikleri eğitim projesini girişimci kadınları iş dünyasına kazandırma amacıyla başlattıklarını söyledi.

KOSGEB’in verdiği destek sayesinde , iş dünyasında istihdam yaratıldığını ve kadın girişimcilerin iş dünyasına kazandırıldığını belirten Demirağ, son yıllarda kadınlara verilen bu destekler sayesinde kadınlarında iş dünyasında erkekler kadar büyük işler başarabilecekleri gözler önüne serildi. ABİGEM (Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri) desteğininde alındığı proje 18 gün süreyle devam eden eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan 30 girişimci kadınımıza başarılar dileyen Demirağ, AB destekli başlatılan Yeşil Girişimcilik projesinin Türkiye toplantısının iki gündür Mersin’de sürdüğünü çevre dostu girişimcileri bu projeye dahil olmalrı için davet etti.

Yeşil Girişimcilik projesi kapsamında Mersin’de bulunan İngiltere ve Portekiz temsilcile proje çalışmaları hakkında bilgi veren Cavidan Demirağ tören sonunda eğitimi tamamlayan 30 kadın girişimciye sertifikalarını taktim etti.

Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123
© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie