Protected by Copyscape Online Copyright Protection

İş Fikirleri :

İş Fikirleri

Kadınların iş hayatına girdiklerinde karşılaşacağı sorunlardan biri yıllardır işlemekte olan erkek egemenliği düşüncesi bir diğeri ise ekonomik çöküşün beraberinde getirdiği başlıca sıkıntılar olacaktır. Kadınlar yetenekleriyle ve zekâlarıyla gerçekten büyük işlere imza atabilir fakat saydığımız bu iki sorun karşılarına çıkan bir baltadan farksızdır. Bu yüzden işinden olmuş kadınların gördükleri, bildikleri yolun dışında yeni bir yola adımlar atması gerekmektedir. Bu adımlar atıldıkça tabi ki gidilen yol artık senin yolun olmaya başlıyor.

Öyle ki kadınları şuanda çizdikleri haritaya o kadar hâkim pozisyondalar ki şu saatten sonra geri adım atarak sadece vakit kaybedeceklerinin farkındalar. Bir kadının yalnızlığı beraberinde ona güç ve özgürlük verebilmektedir. Bu durum ev kadınlarının aldığı güçle aynı sayılabilir. Kadınlar arasında fikirlerine ve birikimine güvenen bireylerin diğer bireyler karşısında başarısız olduğunu gösterebilecek birçok durum var. Aynı şekilde kendi düşüncelerine odaklanan bir kadın onları besler ve büyütür. Yaşanan bu tip durumlar ise bir kadını diğer kadınlara ve erkeklere göre daha güçlü kılabilir.

KADIN GİRİŞİMCİLER ÖNERİLER

Kadın dediğin güçlü olmalı. Günümüzde kadın olmak gerçekten çok zor bir durum olduğunu görüyoruz. Manevi açıdan üstüne binmiş olan sorumluluklar kaldırması zor bir içsel güce ihtiyaç duyuyor.

Bir yandan evi ile bir yandan işi ile eğer ki çocukları varsa aynı şekilde analık dürtüleri ile dünya üzerinde zor bir savaş yaşayan kadınlarımızın günümüz koşullarında ihtiyaç duyabileceği tek şey tatil, kafa istirahatı olarak düşünülebilir.

Bir kadının bütün bu uğraşlarının sonunda kendisine bazı ödüller tanıması gerekmektedir. Bu ufak bir gezindi olur, birazcık makyajla kendini şımarmak olur, tatil olur bunların hiçbirisi olmazsa birazcık sevgi görmek bile kadının ruhsal durumunu güncelleyebilir ve gücünü toplamasına yardımcı olur.

İşiyle ilgili yaşadığı problemleri kesinlikle evinde paylaşacağı bir insan olmalı. Eğer yalnız yaşıyorsa işi dışında bir arkadaş edinip sık sık o kişiyle muhabbet ediyor olmalı. Bunun dışında evli kadınlar için ev işlerini katiyen tek başlarına üslenmemeli ve kocasını bu konuda uyarmalıdır. Bir kadının fiziksel yoruluşundan çok ruhsal yoruluşunun bitirici olduğu unutulmamalı.

ÖNERİLER

Yakın zamanda büyük bir gelişme kat eden girişimcilik, kadın erkek herkesi kapsayan büyük bir misyon haline gelmektedir. Yıllardır arka planda kalmış kadınlar global dünyamızda çoğu bölgede büyük ilerlemeler sağlamıştır.

Kadınlar iş ve ev hayatında yıllardır varlığını tam olarak gösterememiş olmasına rağmen birçok kuruluş ve yayın organlarıyla günümüzde sorun halinden çıkmaya başlamıştır. Çağımızın en büyük girişimlerinden biri olan kadına şiddet konusu artık birçok anayasa kanunu ile ortadan kalkmaya başlamış ve iş hayatında kadınlara iş sahası açılarak bireysel özgürlükler tanınmaya başlanmıştır.

Birçok ülke şiddetle kadın haklarını savunarak yardım kuruluşları oluşturmuş ve kadın erkek eşitliği dünyanın dört bir yanında sağlanmak üzere büyük yol kat edilmiştir. İnsanlık âlemi adına çok önemli girişimlerde bulunmuş kadın kolları, birçok açıdan insanlara farklı pir pencereden bakmalarına olanak sağlamıştır. Her bireyin kendi bireysel özgürlüğünü eline almasını sağlayarak demokratik bir düzene adımlar atılmış oldu.

Kadın hakları, başlangıç zamanından bu yana birçok zorlukla mücadele etmiş ve bu zorlukları yenmeyi başarmıştır. Bu konuda herkes kadın haklarına değer yargılarını göz önünde bulundurularak destek vermeye devam etmelidir.

Toplam 9 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »
© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie