Protected by Copyscape Online Copyright Protection

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekli Prosedürler!

Red Online shopping

Son olarak bu yazımızda sizlere e-ticaret site kurulumu için gerekli prosedürü anlatacağız. E-ticaret sitesi kurmak için gerekli prosedürü açıklayıcı bir şekilde madde madde yayınlıyoruz.

E-Ticaret Sitesi Kurmak İçin Gerekli Prosedür

1) Şahıs veya limited şirket kurmanız gereklidir

2) Site üzerinden satacağınız ürünlerin tedarik aşamasının tamamlanmış olması önemlidir (satacağınız ürünler kendi üretiminiz ise daha kolay olacaktır)

3) E-ticaret siteniz için bir isim bulup domain tescilini yaptırmanız şarttır. (online olarak internet üzerinden domain tescili yaparak bir kaç saniye içerisinde isminizi minimum 1 yıl ve 10 yıl arasında tescil edebilirsiniz)

4) Sitenize müşteri kazandırmak için, hedeflediğiniz müşteri kitlesinin ziyaret ettiği sitelerde aralıklarla reklam yayını yapmalısınız

5) E-ticaret sitenizde sanal pos işlemleri yapabilmeniz için SSL sertifikası ve SSL sertifikasının tanımlanacağı özel bir ip numarasının olması zorunludur. (bu hizmetleri sitenizin yayınını sağlayan hosting firmasından tedarik edebilirsiniz)

6) SSL ve özel IP gibi kurulumlar tamamlandıktan sonra Sanal pos hizmeti veren bir bankaya müracaat ederek anlaşma yapmanız gerekmektedir.

Daha önceki yazılarımızda ve yukarıda sıraladığımız maddeleri uyguladığınız taktirde, Başarılı bir online satış sitesine sahip olabilirsiniz.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie