Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Evden Çalışmak :

İş Fikirleri

Kadınların iş hayatına girdiklerinde karşılaşacağı sorunlardan biri yıllardır işlemekte olan erkek egemenliği düşüncesi bir diğeri ise ekonomik çöküşün beraberinde getirdiği başlıca sıkıntılar olacaktır. Kadınlar yetenekleriyle ve zekâlarıyla gerçekten büyük işlere imza atabilir fakat saydığımız bu iki sorun karşılarına çıkan bir baltadan farksızdır. Bu yüzden işinden olmuş kadınların gördükleri, bildikleri yolun dışında yeni bir yola adımlar atması gerekmektedir. Bu adımlar atıldıkça tabi ki gidilen yol artık senin yolun olmaya başlıyor.

Öyle ki kadınları şuanda çizdikleri haritaya o kadar hâkim pozisyondalar ki şu saatten sonra geri adım atarak sadece vakit kaybedeceklerinin farkındalar. Bir kadının yalnızlığı beraberinde ona güç ve özgürlük verebilmektedir. Bu durum ev kadınlarının aldığı güçle aynı sayılabilir. Kadınlar arasında fikirlerine ve birikimine güvenen bireylerin diğer bireyler karşısında başarısız olduğunu gösterebilecek birçok durum var. Aynı şekilde kendi düşüncelerine odaklanan bir kadın onları besler ve büyütür. Yaşanan bu tip durumlar ise bir kadını diğer kadınlara ve erkeklere göre daha güçlü kılabilir.

İş Fikirleri

Kadınlar ticarete girişmek istediğinde başarılı olurlar. Çünkü hesaplayıp özel olarak girişirler. Bunun için ticaretteki altın kural olan sürekli kâr olayını çözmüşlerdir. Bir işe gireceğiniz vakitte planlamasını, ödemelerini, gelirlerini çok düzgün şekilde hesaplamalısınız. Gerekirse zarardan hesaplayarak eğer kâr elde edemezsem ne kadar ödemeliyim kısmını çözmelisiniz. Ana paranızın yanında bunu da rahatlıkla tutabilir ve zarar etme halinde kullanabilirsiniz. E-Ticaret sektörüne girmek isteyen hanımlar dilerlerse kendi el emeklerini satabilirler. Yani oya işleri, hazır mumluklar, evde yapılabilecek diğer işlerin hepsini satabilirsiniz.

Eğer bu gibi işlere vaktiniz yoksa e-ticaret için ilinizde veya bölgenizde bulunan özel ürünleri pazarlayabilirsiniz. Kütahya’daki bir kadının porselen pazarlaması gibi düşünün. Çünkü o ilde yapılan şeyi toptan almaya kalkmanız aşırı ucuz olacaktır. Satış fiyatını ise diğerlerinden hafif aşağıda belirtip kısa sürede iyi kârlar elde edebilirsiniz. Toptancılık işi bir nebze gelir getirir. İşleri yoluna koyarsanız toptancılık işinden çok büyük paralar kazanabilirsiniz. Batma halinde ise dikkatli olup iyi harcamalar yapmalısınız. Yine başta belirttiğimiz gibi her şey plan ve programdan geçmekte.

Kişisel Gelişim

Her şeyin beyinde başlayıp, orada kurgulandığını bilmek gerekir. Çünkü insan inanmadığı bir şeyi asla başaramaz. Yaptığımız tüm incelemeler sonucunda inanarak başlanmış garip projelerin çok iyi şekilde tuttuğunu gözlemledik. Bu yüzden çoğunlukla kullanılan cümle çok doğrudur. İnanmak her zaman başarmanın yarısını oluşturur. Projeleriniz ve kişisel gelişim hususlarınızda önce mantığınıza yatacak şeyler bulun.

Örneğin bir ressama kalkıp çimento bileşenleri sorulması mantıksızdır. Bu sebepten ötürü kendinize uygun, severek yapabileceğiniz projeler üretebilirsiniz. Bunları yapma aşamasında her şey mantığınıza uyuyorsa, projeye kendinizi adamalısınız. Çünkü en küçük rüzgarda yıkılırsanız verdiğiniz emeklerin hiçbir karşılığı olmayacaktır.

Boşa vakit kaybettim diye dövünürken, çok şeyi kaçırdığınızı daha sonra göreceksiniz. Beyninizi geliştirmek için çoğunlukla kitap okumalı ve araştırmalar yapmalısınız. Sevdiğiniz bir konuda (tarih, felsefe, siyasi vs) araştırmalar sunmalısınız. Bunu herhangi bir kişiye ulaştırmak zorunda değilsiniz. Kendinizi geliştirmek adına size çok yardımcı olacaktır. Diğer yandan çalışmalarınızı düzenli olarak yapmalısınız. Çünkü sürekli yapılan eyleme vücut bir yerden sonra alışmaktadır. Akşam her gün 22’de yatıp sabah 7’de kalkarsanız 1 ay sonra alarmsız veya araçsız uyanabildiğinizi göreceksiniz. Bu harika vücut ve beyinle neler yapılmaz ki?

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie