Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kadın Girişimciler Ve Bilişim Sektörü

internet-sitesi

İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte bilhassa ABD ve Avrupa’dan başlayarak dünyanın dört bir köşesine yayılan yeni iş kolları da oluşmaya başladı. Her geçen gün daha da genişleyen ve kısa süre içerisinde “milyar dolarların” ifade edildiği bir sektör haline dönüşen bilişim sektörü de, tüm kadın girişimcilerin geleceğe yönelik planlarının merkez noktası haline gelmelidir.

Gelişen teknolojiler ile birlikte insan hayatına tamamen entegre olan ve bu zamandan sonra alternatif üretilmesi de mümkün olmayan bilişim sektörü, kadın girişimcilerin bu milyar dolarlık pastadan bir dilim alarak büyüme hızları katlamasına imkan sağlayabilir.

Doğru araştırmaların yapılması kadar ortaklıkların da akıllıca seçilmesiyle başarının garantilendiği bilişim sektöründe, dünyanın önde gelen kadın girişimcileri her gün daha da fazla bir biçimde boy göstermeye başlıyor. Birçok kadın girişimci firma yatırımlarının önemli bir bölümünü bilişim sektörüne yatırırken, kısa vadede olduğu kadar uzun dönemde de getirisi olan işbirlikleri içerisine girmektedir. Bilişim sektörü oldukça derin bir deniz olduğundan ve geleceği kesinlikle parlak bir alan olarak, tüm kadın girişimcilerin hakkında araştırma yapmasını ve şimdiden kolları sıvamasını gerektiren bir ticaret sektörüdür.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie