Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kadın Girişimci Olmak O Kadar da Kolay Değil

oj2

Ticaret hayatının kendisinin bir risk olduğu gerçeği çerçevesinde, bu riski akılcı analizler ve doğru stratejilerle asgariye indirmek de mümkündür. Girişimci ruhunun farkına vararak ticaret hayatına girmek isteyen tüm kadınlar, ilk olarak piyasa analizinin ne olduğunu öğrenerek işe başlayabilir. Daha sonrasında risk yönetimi ve satış stratejileri gibi konular üzerinde araştırma yaparak veya ilgili eğitim seminerlerine katılarak kadınların ticaret hayatıyla ilgili temel bir fikir elde etmesi mümkün olabilir.

Ülkemizdeki kadın girişimcilerin bir çoğu aslında eskinden gelme “esnaflık” alışkanlığını sürdürdüğünden, bu tür tutumların bir girişimcilik olduğu söylenemez.

Kadınlar için artık “klasik” hale gelmiş sektörlerde hizmet veren küçük dükkanların açılması ile kısa süre içerisinde bir ticaret devi haline dönüşülmesi, gerçekleşebilme ihtimali oldukça düşük bir hayaldir. Tam rekabet piyasası üzerine kurulan borca dayalı bankacılık sisteminin yönettiği küresel ticaret piyasasında küçük işletmeciler olarak ancak “gerçek” girişimcilere hizmet edileceği unutulmamalı ve ticaret hayatı ile ilgili kurulan hayallerin gerçekçi temeller üzerine oturtulması düşünülmelidir.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie