Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kadınların İş Hayatı

Kadingirisimci_0

Geçmişe bakacak olursak bilinen tarihçede kadınların hak ve özgürlüklerinin kısıtlı olduğu göreceğiz. Bir kadının yegane amacı evinin düzenini oluşturmak ve doğum yapmak olarak bilinirdi.

Şuan için bu durum eskisine nazaran minimum seviyelere çekilmeye abşlanmıştır. Kadın hakları kurulmuş, dernekler oluşturulmuş, kadınlara sahası oluşturulmuştur. Çağımız koşullarında kadınların çalışması abez karşılanmıyor. Erkeklerin yaptığı birçok hatta hemen hemen her işi artık kadınlar da yapıyor halde.

Kadınların sahasına girişiyle dünya farklı bir görüş açısı yakalamış olmakla birlikte teknolojinin de temellerinde kadın elinin değdiğini görmek mümkün. Ama bu düzende bile erkek ve kadının aynı ortam içerisinde bulunması kadınlara güç durumlar yaşatabiliyor. Bir iş ortamında cinsel istismar, halan devam eden erkek egosu kadınlara güç durumlar yaşatabiliyor. Denetiminin maksimum seviyelere ulaşması gereken durumlar da ortaya çıkıyor.

Neyse ki; kadınlarımız bu durumların üstesinden gelmeyi bir o kadar profesyonel başarabiliyor. Bir diğer kırılamamış nokta da halan ev düzeninin oluşumunda yüksek oranda kadının görevini olduğu varsayılmasıdır.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie