Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kadınların İş Hayatı

Kadınların iş hayatı içerisinde olması aslında tarih öncesine dayanır. İlkel zamanlarda da olsa kadın, işi konusunda azimli ve kararlı davranarak her zaman kazançlı çıkmıştır. Fakat değişen toplum yapıları ve dünya düzenlerinden ötürü kadının iş hayatının önüne bir süre geçilmiştir.

Kadının evde durmasını ve sadece çocuklara bakmasını uygun gören toplum düzenleri bu yanlış fikirlerinden çok sonra kurtulabilmiştir. Hâlbuki gerçek şudur ki, kadınların ev hayatında da iş hayatında da oldukça başarılı oldukları ve hiç yorulmadan devam edebilmeleridir. Günümüzde bunun gözden kaçırılmaması, kadının iş yaşamında da ilerleyişini sağlamıştır.

Ayrıca her geçen gün artan gereksinimlerin karşılanmasının zorlaşması üzerine ailelerden iki tarafın da çalışması zorunlu hale gelmiştir. Ancak bu şekilde sağlanabilen gereksinimler sonucu kadının dışarıda da ilerleyişini göstermiştir. Diğer yandan ekonomik özgürlük dediğimiz durum kadınlar için oldukça önemli bir durumdur.

Hayatında, baskıya maruz kalmaması ve kendi yaşama gücünün temeli olan ekonomik özgürlük sayesinde çoğu kadın kendi hayatlarını kendileri kurabilme imkânına kavuşmuştur. Bir kişiye ya da yere bağlı olmadan sağlam adımlarla hayatlarına devam ederek çevrelerindekilerin hayranlıklarını kazanmaktadırlar.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie