Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Ticari Fuarların Önemini Küçümsemeyin

fuar

Teknolojinin gelişmesi ile kısalan mesafeler, dünyanın her yerinde ticaret yapılmasını mümkün kılarak girişimcilerin global ölçekli yatırımlara girişmelerine neden olmuştur. Hal böyle olunca dünyanın dört bir yanından yüzlerce girişimcinin aynı platformda buluştuğu ticaret fuarları her ülkede periyodik bir biçimde düzenlenmeye başlanarak, farklı sektörlerdeki alıcılar ile satıcıları aynı ortamda buluşturur hale gelmiştir.

Tüm kadın girişimciler için kaçırılmayacak bir fırsat olan ticaret fuarları, firmaların tüketiciler ile doğrudan buluşması kadar birbirleri ile de iletişime geçebilmesini kolaylaştırması açısından büyük önem taşır.

Ülkemizde de uluslararası kapsamda düzenlenen birçok ticaret fuarı olduğundan, özellikle ticaret hayatının başında olan kadın girişimcilerin bu tür fuarları kaçırmaması gerekir. Yolun başındayken doğru firmalar ve kişilerle irtibat kurmak, kadın girişimcinin gelecek yıllarda elde edeceği başarının kilit noktası olabilir. Bu tür fuarlarda iletişime geçilen yabancı firma temsilcileri ile oldukça karlı anlaşmalar yapılabileceği gibi, bu firmalarla karşılıklı çıkar ilişkisine dayanan geniş ölçekli ticari ilişkiler de geliştirilebilir. Kadın girişimcilerin kurumsallaşma ve marka haline gelmek için dünyanın her yerindeki ticari fuarları yakından takip etmesi gerekir.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie