Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Türkiye’de Kadın Girişimci Olmak

soke-kadin-girisimciler-kurulu-2012-de-daha-e-3372503_o

Toplulumuzda bir çok alanda erkeklerin egemen olduğu iş alanları bulunmakta ve son dönemde bu geleneksel yargılar bir tarafa bırakılarak kadınların da iş hayatında bulunmaları ve onlarında mesleki ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla politikalar üretilmekte.

Türkiye’de kadın girişimcilerin yönlendirilmesi, desteklenmesi ve geliştirilmeleri amacıyla özel sektör, kamu kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve mesleki kuruluşlar kadınlar tarafından geliştirilen projelere büyük katkılarda bulunarak, kadın girişimci sayısının artması için çalışmalarına daha da hızla devam etmektedirler.

Yapılan bu çalışmalarla girişimci kadınların, ilk olarak iletişim ve yönetim, pazarlama ve gerekli görülen eğitimlerin verilebilmesi için danışmanlık hizmeti vermektedirler. Kadınlar erkek egemenliği altından çıkarak kendi iş dünyalarını kurabilirler ve küçük adımlarla başlayarak kurdukları işletmelerini, büyük işletmeler haline getirebilirler.

Hayatınızda köklü bir değişiklik yaparak, yetenekli olduğunuz yönlerinizi keşfedip, karşılaştığınız yada karşılaşacağınız sorunları nasıl aşabileceğinizi öğrenerek sizde başarılı bir Kadın Girişimci olabilirsiniz. Kendinize, ailenize ve çevrenize faydalı olabilmek sadece sizin elinizde.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie