Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kişisel Gelişim :

Ev asansörü ve engelli asansörü lideri ThyssenKrupp Encasa Türkiye

engelli_asansoruÖzellikle kamusal alanlarda engelli asansörü kullanımıyla ilgili çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor. Toplumsal yaşam içerisinden bireylerin birbirinin hakkına sahip göstermesi gerekir. Bu konuda ülkemizdeki durum gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında çok parlak sayılmaz. Özellikle trafik kurallarına uyulması bu konudaki en önemli göstergelerden biri sayılır. Gelişmiş bir ülkeyi herhangi bir nedenle ziyaret etmiş ya da oralarda yaşamış herkes çok iyi bilir ki ülkemizin bu konularda katedeceği çok mesafe vardır.

Toplumsal yaşamda bireylerin birbirine saygı göstermesinin diğer bir göstergesi de engelli bireylerin haklarına gösterilen saygıdır. Bu konuda da ülkemiz henüz iyi bir seviyede değildir. Merdiven asansörü kullanımlarına dikkat edersek, ne kastettiğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Engelli bireylere toplumsal hayat içerisinde yasalarla bazı haklar tanınmıştır. Engellilerin otomobil kullanmasını sağlayabilmek için engelli bireyler için üretilmiş özel imalat otomobillerin vergileri daha düşük olur. Engelliler için üretilmiş araçlara otoparklarda özel yer ayrılır. Özellikle alışveriş merkezlerinin otoparklarında bu park yerlerinin haksız yere işgal edildiğine çok defa şahit olmuşuzdur. Hatta zaman zaman bu hareketleri bizzat kendimiz dahi yapmış olabiliriz.

Engelli asansörü kullanımı yine bu konuda önemli bir sorun teşkil etmektedir. Umuma açık kamu ve özel binalarında engelli bireylerin kullanımına tahsis edilmiş asansörleri hiçbir fiziksel engeli bulunmayan kişiler kullanabilmektedir. Bu tavır neresinden bakarsanız bakın kabul edilebilir bir tutum değildir. Zaten ülkemizde engelli bireyler toplumsal hayata yeterince katılamamaktadır. Bunun nedeni engellilere dönük yeterli imkanların bulunmamasıdır. Bu yetersizlikler varken bir de engelliler için hazırlanmış imkanlar fiziksel engelli olmayan bireylerce gasp edildiğinde engelli bireyler için hayat ciddi anlamda zorlaşmaktadır.

Birbirimizin hakkına göstereceğimiz saygı ile aslında kendimize karşı nasıl davranılmasını istediğimizi karşımızdaki insanlara net olarak ifade etmiş oluruz. Hiç kimse birbirine saygı göstermiyorsa o toplumda hayat gerçekten çok zorlaşır. Başkalarının hakkına tecavüz ediyor olsanız dahi, insanların birbirinin hakkına saygı gösterdiği bir topluma göre çok zor bir hayatınız olur. Hele ki bir gün fiziksel  sağlığımızı bir kaza ya da bir hastalık neticesinde kaybedersek haklarımıza gösterilecek saygı bizim için çok daha önemli bir hale gelecektir.

Lütfen ev asansörü, engelli asansörü, engelli park yeri, engelli tuvaleti gibi kullanım alanlarını işgal etmeyelim. Hayat başkalarının hakkını çiğneyince değil, adil paylaşımda bulununca çok daha keyifli bir hale gelecektir.

İş Fikirleri

Kadınların iş hayatına girdiklerinde karşılaşacağı sorunlardan biri yıllardır işlemekte olan erkek egemenliği düşüncesi bir diğeri ise ekonomik çöküşün beraberinde getirdiği başlıca sıkıntılar olacaktır. Kadınlar yetenekleriyle ve zekâlarıyla gerçekten büyük işlere imza atabilir fakat saydığımız bu iki sorun karşılarına çıkan bir baltadan farksızdır. Bu yüzden işinden olmuş kadınların gördükleri, bildikleri yolun dışında yeni bir yola adımlar atması gerekmektedir. Bu adımlar atıldıkça tabi ki gidilen yol artık senin yolun olmaya başlıyor.

Öyle ki kadınları şuanda çizdikleri haritaya o kadar hâkim pozisyondalar ki şu saatten sonra geri adım atarak sadece vakit kaybedeceklerinin farkındalar. Bir kadının yalnızlığı beraberinde ona güç ve özgürlük verebilmektedir. Bu durum ev kadınlarının aldığı güçle aynı sayılabilir. Kadınlar arasında fikirlerine ve birikimine güvenen bireylerin diğer bireyler karşısında başarısız olduğunu gösterebilecek birçok durum var. Aynı şekilde kendi düşüncelerine odaklanan bir kadın onları besler ve büyütür. Yaşanan bu tip durumlar ise bir kadını diğer kadınlara ve erkeklere göre daha güçlü kılabilir.

İş Dünyasından Haberler

Tarihimize bakacak olursak kadınlar, o eski zamanlarda bireysel özgürlüklerine sahip değildi. Günümüze baktığımızda artık birçok kadının kendi ekonomik özgürlüğünü eline aldığını görebiliriz. Bu kadınların daha atılgan ve hırslı yapılarıyla başarılarını tam anlamıyla gösterebilecekleri bir özgürlüktür. Şimdi birçok firmada, şirkette kadın yöneticilerin var olduğunu hatta bu oluşumların başarıya daha hızlı ilerlediklerini görüyoruz. Kadınlar doğuştan hırslı ve güçlü bir yapıya sahip olarak yaratılmışlar ve bu onların hem evde hem de iş hayatında disiplinli ve başarıya daha yakın olmalarında büyük rol oynamaktadır.

Örnek verecek olursak Antalya’nın Kadın Girişimciler Kurulunun başkanlığını yapmakta olan Işık Yargın, kadın girişimciler tarafından oluşturulacak olan şirket ile reçel üretimine başlayacaklarını ve bu ürünler ile uluslar arası satış yapacaklarını belirtmiştir. Işık Yargın bu ideasıyla kadınların ne kadar güçlü ve hırslı olduğu göstermektedir. Kadın girişimciler kuruluşu kadınların birlik beraberliğinin en güzel etiketidir. Dünya henüz bireysel özgürlüğünü eline alamamış ve büyük acılar yaşayan kadınlara özgürlüklerini ellerine almaları için büyük destek vermekte ve insanların bu konuda bilinçlenmesi için mükemmel tanıtımlar düzenlemektedir.

Toplam 13 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...10...Son »
© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie