Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Küçük Adımlarla Kadın Girişimciliği

12f285d8-97fa-465e-b1d1-f062d6ae9b37_kadin_girisimci_237016193_big

Kadın girişimciliği denildiği zaman çoğunlukla insanların aklına nedense hep küçük işletmeler gelir. Oysaki kadınlarımızın girişim hikâyeleri küçük adımlarla başlasa da büyük işletmelere dönüşebilir. İnsanlar bir işe başlarken veya işlerini devam ettirirlerken muhakkak bir takım zorluklarla karşılaşırlar. Kadın girişimcilerin hikâyelerinde de ayakta kalma süreci, zaman zaman hayal kırıklıkları vardır.

Fakat sonunda tüm yorgunluklar başarıya dönüşür. Ülkemizin farklı faklı yörelerinde yetişen kadınlarımız o kültüre ait çeşitli yetenekleriyle büyürler.

Bu yetenek bir mantıyı beceriyle yapabilmek veya artık çok az insanın yapabildiği bir kumaşı dokuyarak bunun gibi yeteneklerini çok daha ileriye götürebilir, farklılık katabilirler. Herkes fark yaratabilir. Ev hanımlarının da hiç şüphesiz ki iş hayatına yetenekleri doğrultusunda katılmaları, kendi işlerini kurmaları veya işlerini büyütmeleri artık bir hayal değil. Yeteneklerinizi keşfettiğiniz zaman hayatınızda köklü değişiklikler yapıp, etrafınıza, ailenize ve kendinize faydalı olabilirsiniz. Yaratıcılıkla şekillenen el becerileri büyük işletmelere dönüşebilir.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie