Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Kadınlar Geleceklerini Nasıl Yaratabilirler?

soke-kadin-girisimciler-kurulu-2012de-daha-etkin-o

Günümüzde artık iş dünyasına baktığımız zaman kadınlarının rolünün, varlığının ve başarısının hızla arttığını görüyoruz.  Önceleri öğretmenlik, hemşirelik, ebelik, eczacılık, hastabakıcılık gibi meslekler kadınlara daha uygun gelmekteyken son yıllarda farklı mesleklerde kadınları görme oranımız hızla artmakta.

Artık birçok farklı alanlarda kadınlara rastlıyoruz ve kadın girişimci sayısı da kadın yönetici sayısı da oldukça artış göstermekte ve artması içinde farklı kurumlarca kadınlarımız destekleniyor. Kadınlar olarak eğitimimizi tamamladıktan sonra iş hayatına atılma şansını elde etsek bile ev dışında çalışmayan çok sayıda eğitimli kadınlarımız bulunmakta.

Çalışma yaşantımız farklı nedenlerle kesintiye uğrayabiliyor. Evlilik, çocuk sahibi olma gibi nedenleri olabiliyor. Dolayısıyla kadın nüfusu olan fazla olan şirketlere baktığımızda tepe yönetiminde çok fazla kadın görememekteyiz.  Kadınlar için en uygun meslek öğretmenliktir, yarım gün çalışırlar kalan zamanlarında da evlerinde uğraşırlar. İşte bu bakış açısı maalesef halen iş dünyasında az da olsa varlığını korumakta. Üstelik sırf erkekler açısından değil, aynı zamanda kadınlar açısından da geçerliliğini korumakta maalesef.

Recent Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie