Protected by Copyscape Online Copyright Protection

Tedarik Süreci Analizi

surec

Ticaret hayatının en önemli maddelerinden biri olan üretim maliyetlerinin kısılması, her zaman kendi üretim bandınızın giderlerini düşürmek anlamına gelmez. Teknolojinin dur durak bilmeden gelişmesi ile dünyanın birçok ülkesindeki hammaddelere ulaşmak mümkün hale geldiğinden, kadın girişimcilerin de üretim maliyetlerini düşürmek için farklı alternatifleri değerlendirmesi gerekebilir.

Ülkemizde yapılan üretim ile birlikte oluşan ürün maliyetleri, yurtdışında faaliyet göstererek yapılan üretimin çok üzerindeyse kadın girişimcinin yurtdışına açılmayı ciddi ciddi düşünmesi gerekir.

Üretim maliyetlerinin azaltılması hammadde tedarikinden işçi giderleri ve taşıma giderlerine kadar çok geniş bir yelpazeyi kapsadığından, ülkemizde faaliyet gösteren tüm kadın girişimcilerin yurtdışı üretim avantajlarını değerlendirmek için gayret göstermesi gerekir. Kapsamlı bir piyasa analizinin ardından yabancı sermaye olarak başka bir ülkede üretim faaliyetleri düzenlemek, ülkemizdeki piyasa şartlarının çok altında satış imkanına sahip olarak ilgili sektörde lider konuma gelinmesine dahi neden olabilir. Ticaret hayatında maliyet giderlerinin düşürülmesi her zaman kar marjının artması manasına geldiğinden, bu şekilde ürün satış fiyatları düşürülse dahi elde edilen kar oranı arttırılabilir.

Related Articles

Yazıyı Paylaş

Yorum Yaz

You must be Logged in to post comment.

© 2020 Kadın Girişimci. All rights reserved. Site Admin · Entries RSS · Comments RSS
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie